Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Venezuela lideri Trump ile ön koşulsuz görüşmeye hazır | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, eğer ABD-Venezuela ilişkilerinde mevcut anlaşmazlıkları çözecekse ABD’li mevkidaşı Donald Trump ile görüşebileceğini açıkladı.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantıları kapsamında ABD’yi ziyaret eden Maduro, önceki gün ülkesinde döndü. Başkent Karkas’ta bir konuşma yapan Maduro, Trump’ın açıklamalarına yanıt olarak “Venezuela’da kaos var” ve “bunun temizlenmesi” gerekir dedi.

Maduro: Fırsat verirse kaçırmayacağım

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Venezuela lideri, “ABD Başkanı’nın beni yeniden zikrettiği bilgisi bana ulaştı. Benim cevabım: Ben, Trump’la görüşmek için yeterince cesur ve yeterince kararlıyım. Onu saygıyla selamlıyorum ve en üst düzeyde diyalog kuruyoruz. Bu fırsat verilirse kaçırmayacağım” diye konuştu.

Maduro, “Onunla herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde görüşmeye hazırım. Elimi uzatıyorum, konuşuyorum, yüz yüzeyken onu görüyorum ve gözlerine bakıyorum. Biliyorum ki bu olursa, pek çok şey değişecek” ifadelerini kullandı.

ABD’den müdahale sinyali

ABD Başkanı Trump, Maduro’nun BM Genel Kurulu’nda konuşmasını gerçekleştirdiği esnada, BM binasına yakın bir otelde yaptığı açıklamada, “Venezuela için bütün seçenekler masada” demişti.

Trump, daha önce yaptığı bir açıklamada da, “Ordunun istemesi halinde Maduro kolaylıkla iktidardan düşürülebilir” şeklinde konuşmuştu.

Geçtiğimiz Salı günü ise ABD Hazine Bakanlığı, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun eşi ve yakın çevresine yaptırım kararı almıştı.