Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Washington, Mike Flynn için kararını verdi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, 2016 yılındaki başkanlık seçimlerinde Rusya ile görüştüğü iddialarına ilişkin yalan ifade verdiğini itiraf etmesinin ardından 18 Aralık’ta hapse gireceği açıklandı.

Rusya’nın ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla başlatılan ve Özel Yetkili Savcı Robert Mueller’in sorumluluğunda sürdürülen soruşturmada, özellikle ABD Başkanı Trump’ın seçim kampanyasında görev almış bazı kişilerin Ruslarla ilişkileri, odak noktası olmaya devam ediyor.

Mueller’in yürüttüğü soruşturmada Flynn’in avukatı Temmuz ayında müvekkiline verilen kararın iptal edilmesi için başvuruda bulunmuştu. Savcılar, suçu reddettikleri için Flynn’in avukatının kararını defalarca ertelerken, 18 Aralık’ta hüküm giyeceğinin açıklanması Flynn ve Mueller’in bürosu arasındaki işbirliğinin sona erdiğini gösteriyor.

Flynn, Washington’daki bir mahkemede Rusya’nın ABD Büyükelçisi Sergey Kislyak ile görüşmeleri sorulduğunda yalan söylediğini itiraf etmişti.