Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Yacoubian, aracına özel bir plaka talep ettiği iddialarını reddetti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Lübnan’da son seçimlerde milletvekili seçilen Paula Yacoubian, arabasının plakasındaki rakamın özelleştirilerek 100 yapılmasını istediği iddialarını reddetti. Ülkede milletvekillerine tahsis edilen araçların plakasında ‘Temsilciler Meclisi’nin’ amblemi bulunuyor.

Sosyal paylaşım sitelerinde ve basında milletvekilinin isminin zikredilmeden yer alan haberlerin, Yacoubian’ı kast ettiği belirtildi. Yacoubian, yeni seçimlerde parlamentoya girmeyi hak kazanan 6 yeni kadın milletvekilinden biri. Paula Yacoubian, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Aracım için herhangi bir özel plaka talep etmedim. Konuyu önemsemiyorum ve böyle önemsiz taleplerde bulunulması çok gülünç. İçişleri Bakanlığı, çoğu meslektaşlarım gibi, özel bir plaka veya arabam için renkli cam lisansı vermek istedi. Fakat bunu asla kabul etmedim” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarını plakasındaki 6 rakamının göründüğü bir fotoğrafla destekleyen Yacoubian, “Durum, insanları aldatmaya dayanan sahte medyacılık akımının yansımasıdır. Aracımın plakası budur ve asla değişmeyecek” dedi.