Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Yemen hükümeti, BM’nin Aden’e taşınması talebini yineledi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yemen hükümeti, BM’ye bağlı insani yardım kuruluşlarının faaliyetlerini sürdürebilmesi ve darbeci Husi milislerin, kuruluşların konvoylarına müdahale edememesi için BM’ye eski başkent Aden’e taşınması talebini yineledi.

Yemen Yerel Yönetim Bakanı ve Yemen Yüksek Yardım Komitesi Başkanı Abdurrakıb Feth’in Yemen Haber Ajansı tarafından aktarılan açıklamasında, hükümetin, yardım kuruluşlarının çalışmaları ve faaliyetlerini uluslararası standartlara ve sözleşmelere uygun olarak yerine getirebilmesini sağlamak için gerekli tüm garantileri verdiğini belirtti.

Açıklamada, Husi milislerin, yardım örgütlerinin çalışmalarına müdahalelerinin insani durumun iyileştirilmesi sürecini baltaladığına ve bu bölgelerde yardıma muhtaç kişilere yardımların hızlı bir şekilde gitmesinin engellendiğine işaret edildi.

Abdurrakıb Feth, uluslararası toplumu, darbeci milislere, Yemen’deki insani yardım kuruluşları ve uluslararası insani yardım örgütlerinin çalışmalarına müdahale etmemesi için baskı yapma çağrısında bulundu.