Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Yemen Islah Partisi Başkanı: Suudi Arabistan şehirlerini hedef almak bir savaş suçudur | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yemen Islah Partisi Başkanı Muhammed Yedumi, Suudi Arabistan’ın yerleşim birimlerini hedef almanın bir savaş suçu olduğunu belirtti. İran’ın sorumluluğundaki bu eylemleri güçlü bir şekilde kınadığını, bunun yanı sıra İran destekli Husi milislerin ülkedeki çatışmayı genişletmek ve tüm bölgeyi ateşe vermek için ısrarcı davrandığını söyledi.

Şarku’l Avsat’a konuşan Yedumi, İran’ın bölgede kaos yaratmak ve istikrarı bozmaktan sorumlu olduğunu söyledi. Ayrıca İran’ın desteğinin olmadan Husilerin Suudi Arabistan’ın şehirlerini hedef alamayacağına dikkat çekti.

Yedumi sözlerine şöyle devam etti, “Suudi Arabistan’ı hedef almaları Husilerin saldırganlığını gösterdiği gibi, bu isyancı grubun uluslararası meşru kararlara karşı isyanını, savaşı bitirmedeki ciddiyet eksikliklerini ve zor durumdaki Yemenlilere karşı ilgisizliklerini de kanıtlıyor.”

Uluslararası topluma, Yemen halkının acılarına son verecek olan uluslararası kararların uygulanmasındaki sorumluluklarını üstlenmeleri yönünde çağrıda bulunan Yedumi, Yemen meselesini umursamayan ve Yemenlilerin geleceği hakkında endişelenmeyen bazı medya organları tarafından ortaya atılan yanlış haberleri de eleştirdi.

Islah Partisi Başkanı Yidumi, “Mücadeleyi sürdürmeyi ve köklü bir tarihe sahip olan Yemen’in hayalini gerçekleştirmek için çalışmayı sürdürmeyi umuyoruz. Fakat kendi vatanlarının düşmanlarına bağımlı halde olanların söylediği yalanlara şaşırmıyoruz” ifadelerini kullandı.