Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Yemen ordusu, Beyda’da Husi bölgelerini vuruyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yemen ordusu, bugün şafak vakti itibariyle Bayda ile Marib bölgeleri arasında bulunan Kaniye semtindeki İran destekli Husilere ait noktalara şiddetli saldırılar başlattı.

Yemen Resmi Haber Ajansı SABA’nın Yemenli askeri kaynaklardan aktardığı bilgilere göre, Yemen ordusu, Husi milislerin ana yerleşim merkezi olarak nitelendirilen Beyda’nın Sevadiye ilçesine bağlı Kaniye ve el-Vehbiyye semtleri arasında kalan Husi noktalarını hedef alan saldırılar başlattı.

Yemen ordusu, milisler için stratejik öneme sahip Kaniye pazarı ile Mes’ude ve el-Ur bölgelerinden uzaklaştırılmasının ve bölgenin kurtarılmasının ardından söz konusu bölgelerde bulunan Husi noktalarını vurdu.

Öte yandan Arap Koalisyonu uçakları, hedef alınan stratejik bölgede Husi milislere ait askeri noktalara hava saldırıları düzenledi. Saldırılarda, milislere ait bir tankın yanı sıra çok sayıda silah ve mühimmat imha edilirken, çok sayıda milis öldü, birçoğu da yaralandı.

Bununla birlikte yine Beyda’da bulunan Zi Naim ilçesinde Husi milislere ait bir tank ve askeri araca yapılan saldırı sonucu her iki araç, içerisinde bulunan ekiplerle birlikte imha edildi.