Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Yemen ordusu Sirvah’da Husi mevzilerini bombaladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yemen ordusu, el-Dureyhimi kenti merkezini İran destekli Husi milislerden kurtarmak için başlattığı operasyonda Husilerin Batı sahili komutanı ölü ele geçirilirken, Sirvah kentindeki Husi milislerine ait mevzilere de bomba yağdırdı.

Askeri bir kaynak yaptığı açıklamada, Malik Ali Ahmed Ebu Hacra ismindeki Husi lideri ile birlikte 7 milisin öldürüldüğünü açıkladı.

Arap Koalisyonu tarafından desteklenen Yemen Ulusal Ordusu, el-Dureyhimi kentini İran destekli darbeci Husi milislerinden kurtarmak için geniş çaplı operasyon başlattı.

Yemenli askeri kaynaklar ordunun, geçtiğimiz günlerde bölgedeki açık alanların ve geniş çiftliklerin temizlenmesiyle birlikte, yerleşim yerlerinin güneyi, batısı ve kuzey taraflarının tamamen çevrildiğini sahada büyük ilerleme kaydedildiğini aktardı.

Şarku’l Avsat’ın ulaştığı saha kaynakları, Yemen ordusunun Sirvah kentinde bulunan el-Meşcah cephesindeki çeşitli Husi gruplarını hedef alan yoğun bombardıman başlattığını açıkladı.

Yemen ordusuna bağlı September 26 internet sitesinde yer alan bilgiye göre kaynaklar, Yemen ordusunun Husi mevzilerine düzenlediği yoğun bombardıman sonucunda Husilerin silahlı kuvvetlerinde ve askeri teçhizatlarında ağır kayıplar olduğunu bildirdi.