Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Yemen ordusundan el-Salu’ya operasyon hazırlığı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yemen ordusu, Taiz’de, darbeci milislerin son kalesi el-Salu ilçesine yönelik operasyon hazırlıklarının hızlandırdı.

Yeme Silahlı Kuvvetleri’nin internet sitesinde yer alan bilgiye göre, ordu güçlerinin, el-Salu’da bulunan el-Hud ve eş-Şeref mahallelerinin, darbeci milislerden geri alınması için hazırlıkları en üst seviyeye çıkarttığı ve askeri takviyelerin yapıldığı öğrenildi. Ayrıca, darbeci milislerinde, el-Salu’daki son kaleleri el-Hud ve eş-Şeref mahallelerine askeri takviyelerde bulundukları belirtildi.

Öte yandan, Yemen Yerel Yönetim Bakanı ve İnsani Yardım Yüksek Komitesi Başkanı Abdurrakıb Feth, yaptığı açıklamada, Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi (GCC) ülkelerinin gönderdiği insani yardımların, Yemen’in tüm illerine ulaştığı ve durumun iyileşmesine katkıda bulunduğu belirtti.

Yemen Haber Ajansı’na konuşan Feth, hükümetinin, Yemen halkının acısını hafifletecek tüm yardım ve kalkındırma çabalarını, memnuniyetle karşıladığını söyledi. Feth, “Bütün bu çabalar, Yemen hükümeti ve halkı tarafından takdir edilmektedir” ifadelerini kullandı. Ülkesindeki olağanüstü duruma dikkat çeken Feth, herkesin meşru yollarla Cumhurbaşkanı seçilen Abdurabbu Mansur el-Hadi ve uluslararası arenada kabul görmüş meşru hükümetin yanında durmasını, Husiler ve devrik lider Salih yanlısı darbe milislerinin ellerindeki bölgelerin geri alınmasını desteklemesini istedi.

Abdurrakıb Feth, Yemen hükümetine ulaşan mali yardımlarla, milislere yönelik operasyonların hız kazandığını ve insani yardım projelerinin sağlanabildiğini belirtti.