Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Yemen ve Umman’da tropik fırtına Luban uyarısı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yemen ve Umman, Umman Denizi ve Aden Körfezi’ne bakan sahil şeridinden hızla yaklaşan tropik fırtına Luban’ın olası etkilerine karşı koyabilmek için hazırlık yapıldığını duyurdu.

Meteroloji Genel Otoritesi, Umman Denizi’ndeki tropik fırtınanın ilerleyeceğini ve gelecek saatlerde kasırga derecesine ulaşacağını bildirdi. Ayrıca Umman’ın bu fırtınadan önümüzdeki 4 gün içinde doğrudan etkilenmeyeceğini duyurdu.

Yemen Yerel Yönetim Bakanı Abdurrakib Fetih, fırtınanın etkili olmasının beklendiği Sokotra, Mahra, Hadramut ve Şebve’deki yerel yetkililerin, fırtınanın etkilerini takip etmek amacıyla operasyon odası kurduklarını belirterek, bölge halkı ve gemilere uyarıda bulunduklarını iletti.

Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Koordinatörü Lise Grande, BM’nin yardım kuruluşlarına, ihtiyaç duyulan sığınak, yardım malzemeleri ve tıbbi ekibin sağlanmasına yönelik gerekli önlemleri alma çağrısında bulundu.

Umman’da ise, Ulusal Erken Uyarı Merkezi, fırtınanın batı ve kuzey-batıya doğru ilerlemeye devam ettiği bilgisini vererek, Zufar Valiliği’nin fırtınanın etkilerine maruz kalma olasılığına dikkat çekti.