Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Yemen’de insani yardım çalıştayı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yemen’de kapsamlı insani yardım çalışmaları yürüten Isnad Merkezi, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da, Yemen’de sürdürülen insani yardım faaliyetlerinin sonuçlarının ele alındığı bir çalıştay düzenledi. Çalıştaya, bazı ülkelerin Yemen Büyükelçileri’nin yanı sıra Birleşmiş Milletler (BM) insani yardım kuruluşlarından temsilciler katıldı.

Çalıştayda, ayrıca Suudi Arabistan’ın Yemen Büyükelçisi, Isnad Merkezi’nin Icra Kurulu Başkanı Muhammed Âl-i Cabir, Arap Koalisyonu Sözcüsü Turki el-Maliki ve Kral Selman Gıda ve Insani Yardım Merkezi Temsilcisi Nasır el-Sabii de hazır bulundu.

Yemen’deki insani yardım faaliyetlerinin ele alındığı çalıştayda, Kral Selman Gıda ve Insani Yardım Merkezi ile Arap Koalisyonu’nun insani yardım çalışmalarına katkıları da konuşuldu. Ayrıca Yemen’deki son askeri ve siyasi durum da tartışıldı.

Çalıştayda bir konuşma yapan Suudi Arabistan’ın Yemen Büyükelçisi Muhammed Âl-i Cabir, Isnad Merkezi’nin Yemen’deki insani yardım çalışmaları ile Aden-Lahic-Dali kentleri arasında kurulan ve yardım faaliyetlerini kolaylaştırması beklenen yola dair bir sunum yaptı.

Çalıştay sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Cabir, çalıştayın Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Arap Koalisyonu ülkelerinin Yemen’deki insani yardım faaliyetlerine dair kapsamlı sunumlar içerdiğini ve Arap Koalisyonu’nun Yemen’deki önceliklerini ortaya koyduğunu söyledi