Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Yemen’deki eğitime Suudi Desteği | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi (KSRelief), Yemen halkına eğitim ve insani yardım sağlamaya devam ediyor.

KSRelief ve Suudi Eğitim Bakanlığı, Suudi Arabistan dışında Yemen’de insani yardım ve eğitim hizmetlerini uygulamak üzere Riyad’da bir mutabakat zaptı imzaladı.

Merkez Kraliyet Mahkemesi Genel Danışmanı Doktor Abdullah Rabia ve Suudi Arabistan Eğitim Bakanı Dr. Ahmed el-Issa, Milli Eğitim Bakanlığı ile Merkezin programları içinde Bakanlık tarafından sağlanabilecek eğitim çözümlerini bulmak, çeşitli eğitim progrmlarını desteklemek için bir anlaşma imzaladı.

KSRelief Genel Müdürü Dr. Abdullah Rabia, iki taraf arasındaki bu stratejik ortaklığın önemini vurgulayarak insani yardım programının çok hayati olduğunu belirtti.

Rabia, KSRelief’in Yemen’deki eğitimin sürekliliğini sağlamak için insani yardım ve eğitim programları uygulayarak Yemen halkının çektiği acıları dindirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Rabia, KSRelief’in Eğitim Bakanlığı ile işbirliğinin devam ettiğini belirtti.

Merkezin kuruluşundan bu yana 125 partner kuruluş ile birlikte toplam 1,9 milyar dolardan fazla maliyetle 469 proje uygulandığını, 286 projenin Yemen’de toplam 1,6 milyar dolar değerinde gıda, lojistik, çevre, su ve sağlık alanında yardım olduğu belirtildi.