Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Yunanistan’ta İşsizlikle Mücadele Bakanı görevden alındı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Fransız Haber Ajansı AFP’nin haberine göre, Yunanistan İşsizlikle Mücadele Bakanı yaklaşık iki yıl boyunca aylık 1.000 avroluk konut yardımı aldığı anlaşıldıktan sonra görevden alındı.

Başbakan Aleksis Çipras’ın ofisi, son iki yıldır konut yardımı olarak aldığı 23 bin avroyu geri ödeme isteğini duyurmasının ardından Bakan Rania Antonopoulos’un istifasını “kabul etti” dedi. Ofis, bakanlıktaki çalışması için bakana yalnızca “teşekkür” etti.

Antonopoulos, Ocak 2015’te hükümete katıldığından beri New York’taki Levy Ekonomi Enstitüsünden ayrılan bir üniversite profesörüdür. Bakanın Atina’da evi yok.

Görevinden alınan bakan Rania, “Tek yaptığım şey, milletvekillerine ve bakanlara konut yardımı sağlayan bir kanundan yararlanma idi” açıklamasında bulundu. Sözlerine devam eden Rania, ülkenin zayıf ekonomik durumundan bahsederek, “Asla Yunan halkına hakaret etmek istemedim” dedi.

Bakan, 2015 yılında hükümete girerken 340 bin dolar değerinde hisseye sahip olduğunu ve yıllık gelirinin 70 bin euro olduğunu açıkladı. Kasım 2016’dan bu yana Ekonomi ve Kalkınma Bakanı olan kocası Dimitris Papadimitru ise 2015 yılında 2.7 milyon dolar ve yıllık gelirinin 450 bin doları aştığını açıkladı.