Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Zimbabve Devlet Başkanı Mugabe’nin eşine darp suçlaması | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Güney Afrika Polis Bakanı Fikile Mbalula, Zimbabwe First Lady’si Grace Mugabe’ın, Johannesburg’daki otelde bir kadını darp ettiği iddiaları üzerine polise ifade verdiğini bildirdi.

News 24’ün haberine göre, Zimbabwe Devlet Başkanı Robert Mugabe’nin eşi Grace’ın (52 yaşında) olay anında ayak bileğinden yaralandığı ve tedavi altına alındığını belirtildi. Ayrıca saldırıya maruz kalan kadının 20 yaşındaki Gabriella Engels adında bir manken olduğu ifade edildi.

Engels, geçtiğimiz pazar günü geç bir vakitte Johannesburg’daki Sandton bölgesinde lüks bir otele Mugabe’nin oğlunu ziyarete gittiğini söyledi.

Engels açıklamasında, “Grace içeriye girdiğinde kim olduğunu bilmiyordum. İlerledi ve elinde elektrik kablosu taşıyordu, onunla beni darp etmeye başladı” dedi.

Alman haber ajansına sunulan fotoğrafta, Grace tarafından saldırıya uğrayan genç kadın başından ağır bir şekilde yaralandığı görülüyor.

Raporlar, diplomatik dokunulmazlığın Mugabe’nin Güney Afrika’daki özel bir yolculukta bunu gerçekleştirdiğini o yüzden korunmayacağını, yakın bir zamanda yargı önüne çıkacağını söyledi.

1980 yılından beri Zimbabwe’yi yöneten eşi Robert Mugabe (93 yaşında), hilafetine olası adaylardan birinin Grace Mugabe’nin olduğuna işaret ediliyor.